HAKKIMIZDA
Metro Elektronik Dış Ticaret A.Ş., 1995 yılında bilgisayar ve bileşenlerinin ithalatı ve toptan satışı amacı ile Gold Group’un bir grup şirketi olarak kurulmuştur. Metro Elektronik Türkiye’nin bilişim sektöründe (donanım, yazılım, tüketim ürünleri toptan satışı) kendi öz sermayesi ile faaliyet gösteren lider satış ve pazarlama firmaları arasında yer almaktadır.

Metro Elektronik dünyanın önde gelen 500 den fazla markasını ana temsilcilerinden tedarik ederek 3.000‘in üzerinde bayisi ile tüketicilere ulaştırmaktadır. Şirket merkezi İstanbul’da olup; Ankara, İzmir ve Adana’daki şubeleri ile toplam 15.000 metrekare depo alanı ve 10 Milyon USD aktif stokla Türkiye’nin her yerine hizmet vermektedir. Metro Elektronik uzman kadrosu ile 100 kişilik bir istihdam sağlamaktadır. Bu ürün çeşitleri hakkında; stokların ve online satış seçeneklerinin sunulduğu B2B sitesi www.bayidepo.com web adresinden geniş ve detaylı bilgilere ulaşılabilinir.

Metro Elektronik bilgisayar ve teknoloji ürünlerinin dağıtıcılığı konusunda geniş ürün yelpazesi ile Türkiye’deki lider dağıtıcı firmaları arasındadır. Hatta 2014 yılı içerisinde yapılan bir anlaşma ile TechnoPC’nin Türkiye’deki tek distribütörlüğünü üstlenmiştir. Ayrıca bir çok banka ve finans kuruluşu ile işbirliği içinde geliştirilen ödeme seçenekleri de Metro Elektronik’in dağıtım kanalları aracılığı ile ve bayileri üzerinden, teknoloji ürünlerini talep eden nihai tüketicilere güvenli ve avantajlı taksitleri içeren finansal çözümlerle alışveriş yapabilme imkanı sağlamıştır.